Online Otomasyon Eğitimi

Online otomasyon eğitimi yeni dönemde bir ihtiyaç haline geldi. Sektör için de gerekli olduğunu düşünüyoruz. İşin özüne yönelik, yeni muzun ve çalışanlara destek sunmayı amaçladığımız online otomasyon eğitimi ile ürünlerinizi tanıtmakta, temel bilgileri vermekteyiz. Satışını yaptığımız ürünleri ve isteğe bağlı marka ve modeller ile PLC ve HMI temel mantığını, Online Otomasyon Eğitimi ile ihtiyaç sahiplerine sunmayı amaçlamaktayız.

Piyasada bulabileceğiniz, uygun maliyetli marka ve modelleri sizler için bir araya getiriyoruz.

Ana Başlıklar

  • Otomasyon proje adımları (2 saat)
  • Temel Şalt malzeme (6 saat)
  • PLC, HMI Donanım / Yazılım (24 saat)
  • AC Sürücü / soft starter (4 saat)
  • Enstrümantasyon (4 saat)

Bir otomasyon projesini tamamlamak için gerekli tüm ekipmanları tanıtıp kullanım amaçlarını aktarıyoruz.

şalt

Proje tasarlanırken izlenmesi gereken yöntemler, pratik uygulamalarda yaşanılan tecrübler ile aktarılır. Uzun vadeli sürdürülebilir tasarımlar için gerekli detay bilgiler verilir.

Uzmanlık gerektiren ac motor sürücüleri, softstarterlar konusunda temel bilgiler verilir. Ne amaçla kullanıldıkları, nasıl devreye alındıkları anlatılır.

Çok kullanılan haberleşme protokolleri, modbus protokollerinden bahsedilir. (modbus rs485, rs232, tcp ip).

Proje şema okuma ve arıza takip adımlarından bahsedilir.

plc

Kumanda devresi, plc lojik yazılımı ve HMI grafik arayüz tasarım inceliklerinden ve yöntemlerinden bahsedilir. MARKA modellere çok takılmadan işin temeli öğretilmeye çalışılır. Piyasada farklı modeller ve markalar olduğundan sadece bir markaya odaklanılmaz. Edinilen tecrübeler ışığında tasarım arayüzü ve maliyeti en uygun modeller yanıtılır, kullanılır.

Online otomasyon eğitimi tanıtım seti

PLC, HMI ve şalt malzemeleri tanımanız ve kullanımınız için piyasada uygun maliyet ile bulabileceğiniz ürünleri sizler için monteli yada montesiz olarak sunmaktayız. Bir otomasyon panosu yapacak olsanız hangi parçalar lazım ise o parçalar ile pratik uygulama yapmanıza olanak tanıyoruz. Küçük şemalar yardımıyla kendi projelerinizi kurmanız ve çalıştırmanız sağlanır.

Set İçeriği : PLC, HMI, röle, kontaktör, butonlar, sinyal lambaları, endüktif sensör, pano, DC güç kaynağı.

Ön kayıt için bize ulaşınız.

Otomasyon eğitimi telegram kanalına katılın : t.me/otomasyoneğitimi

Süre : 40 saat. Haftada 3 gün. Eğitim Saatleri : 19:00 – 22:00

Online platform olarak google meet kullanıyoruz.