Un fabrikası Vals Otomasyonu

Vals, un ve irmik fabrikalarında temizlenmiş tahılları işleyerek un ve irmik elde edilmesini sağlar. Un fabrikası Vals Otomasyonu projemizi özellikle eski kontrol sistemlerinin yenilenmesi talebi olan müşterilerimize öneriyoruz. Un fabrikası vals otomasyonu hem verimlilik oluşturmakta hem de kullanım arayüzü ile kolaylık sağlamaktadır.

Daha önce gerçekleştirdiğimiz un fabrikası scada porojesi ile un fabrikalarında tecrübe edinmiş bir firma olarak sektöre katkı sağlamaya devam ediyoruz.

  • Düşük seviye kontrolü
  • Vals motor düşük akım kontrolü
  • Vals motor yüksek akım kontrolü
  • Her vals için buzer ve ışıklı uyarı
  • Yüksek seviye alarmı

Eski makinelerde kontrol birimi olarak kullanılan cihaz artık desteği bulunmayan ve işlevini yerine getiremeyen bir sistem olarak gören müşterilerimiz tasarladığımız yeni sisteme ilgi göstermektedir. Uğur elektronik rollmatic vals beyni kullanılan eski sistemleri yeniliyoruz. Rollmatic vals kontrol birimleri artık kullanılmayan ve desteği olmayan sistemlerdir. Tamiri ve yenilenmesi mümkün değildir. Yerine PLC ve HMI arayüzlü yeni vals otomasyon sistemi önerilmektedir.

Rollmatic vals beyni
Rollmatic vals beyni

Yeni tasarladığımız sistemde PLC ve HMI arayüzü ile kullanıcıya kolay ve kullanışlı bir sistem öneriyoruz.

Ana ekranda ikili valsler için izleme ve kontrol arayüzü tasarlanmıştır. Topları açıp kapatan piston, danelik sürücüsü, akım ve seviye bilgileri bu ekrandan izlenebilmektedir.

ayarlar

Ayarlar ekranında seviye, akım ve devir ile ilgili limit değerler müşteri ihtiyaçlarına göre girilmektedir. Manuel kontrol için hız değeri de bu ekrandan girilmektedir. İstenilen seviyeyi yakalamak için kullanılan PID parametreleri de bu arayüzden sistem devreye alınırken belirlenmektedir.

Kalibrasyon

Kalibrasyon arayüzü de ayrıca tasarlanmıştır. İlk devreye alma sırasında gerçekleştirilmektedir. Un fabrikaları vals otomasyon sistemimiz sürekli geliştirilen ve yenilenen arayüzü ile müşterilerimizin isteklerine göre revize edilebilmektedir.

Müşteri ihtiyaçlarına göre esnek tasarladığımız sistemimizi ihtiyaçlara göre revize ediyoruz. Farklı ürün alternatiflerimiz ile kaliteli ve uygun fiyatlı ekipmanlar ile çözüm üretiyoruz.

Un fabrikaları vals otomasyon sistemi öğütme verimine de katkı sunmaktadır. Karlılığı da artıracağına inandığımız otomasyon sisteminin kısa sürede maliyetini çıkartacağını öngörüyoruz.

Un fabrikaları vals otomasyon sistemimizi özellikle eski fabrikalara revizyon amacıyla öneriyoruz. Bilgi almak ve görüş alış verişi yapmak için bizimle iletişime geçiniz.